Denizli Orman İşletme Müdürlüğü 1943 yılında Muğla Orman Başmüdürlüğüne bağlı olarak faaliyetine başlamıştır. 17.11.1967 yılında Orman Bölge Müdürlüğünün kurulması ile Denizli Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı olarak hizmetine devam etmiştir. Merkez, Honaz, Kocabaş, İnceler ve Sarayköy Şeflikleri ile faaliyet alanı belirlenmiş olup, 1981 yılında Buldan ve Güney Şeflikleri Çal İşletmesinden alınarak Denizli İşletme Müdürlüğümüze bağlanmıştır. Aynı yıl İnceler Şefliği de Çal İşletme Müdürlüğüne bağlanmıştır. 1993 yılında ise Pamukkale Şefliği, 2019 yılında Babadağ, Bölmekaya, Haytabey, Merkezefendi, Üçyol Orman İşletme Şeflikleri kurulmuştur. 
    4 Haziran 2021 tarih ve 31501 ​sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 4071 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile Buldan Orman İşletme Müdürlüğünün kurulmasıyla Babadağ, Bölmekaya, Buldan, Güney, Sarayköy ve Üçyol Orman İşletme Şeflikleri ayrılmıştır.
      İşletme Müdürlüğüne bağlı 7 Orman İşletme Şefliği, 1 Kadastro ve Mülkiyet Şefliği, 1 Ağaçlandırma ve Toprak Muhafaza Şefliği, 1 Fidanlık Şefliği , 1 Depo Şefliği, ​1 Elektronik ve Haberleşme Atölye Şefliği ve 1 Tamir Bakım ve Atölye Şefliği bulunmaktadır.

DENİZLİ.jpg